ІСТОРІЯ - КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ «БЕРЕГИНЯ»

Перейти до вмісту

Головне меню:

ІСТОРІЯ

ПРО ТЕАТР
 
Київський театр українського фольклору «Берегиня» був створений у 1988 році за ініціативою групи фольклористів під керівництвом народного артиста України Миколи Буравського при підтримці Національної спілки композиторів України та Національної спілки письменників України, Університету фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського.

У 2004 році театру «Берегиня» за видатні досягнення у розвитку українського музичного мистецтва було надано статус академічного (Наказ Міністерства культури і мистецтв України від 15.09.2004 р. № 629).  

Театр «Берегиня» – це єдиний в Україні професійний  колектив, який займається вивченням та пропагандою аутентичного фольклору нашого народу і сценічними засобами відтворює втрачені історичні цінності: народні обряди, звичаї, ритуали, як важливі пласти духовної культури нації.

Театр «Берегиня» на високопрофесійному художньому рівні інсценує  зразки фольклорної спадщини, розкриває особливості культурно-історичних традицій українського народу. Створені театром фольклорні дійства відроджують безцінні скарби української національної культури.  У програмах «Берегині» -  слово, пісня, музика, танок пов’язані воєдино і експонують найбільш характерні риси українського народу: життєстверджуючий оптимізм, задушевну лірику, дотепний гумор.

Художній керівник театру, його засновник – народний артист України Микола Буравський. До творчого складу театру входять 42 артисти: високопрофесійні співаки, музиканти, танцюристи. У складі «Берегині» заслужені артисти України: Надія Буравська, Анатолій Пахомов.
   
Сценічне вбрання артистів виготовлене за зразками справжніх етнографічних костюмів, зібраних в експедиціях до Центрального регіону України, що надає фольклорному дійству яскравого колориту.

Музичні інструменти, знайдені і відроджені в етнографічних експедиціях колективу по території України використовуються у виступах «Берегині». Це такі давно забуті та унікальні інструменти, притаманні суто українській фольклорній музиці, як «сопілка», «коза», « козобас», «сурма», «ліра», «бугай», «бубон», «гудок», «рубель», «цимбали», «тулумбаси», «кобза», «скрипка», «гармоніка».

Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» гідно представляє український фольклор за кордоном, його гастрольні маршрути пролягли дорогами Німеччини, Польщі, Югославії, Нідерландів, Болгарії, Іспанії, Монако, Австрії, Франції, Італії, Єгипту, Туреччини, Греції, Швейцарії, Румунії,  Південно-Африканської Республіки, Кореї, Естонії, Ізраїлю, Нідерландів, Японії, Туркменістану, Польщі. «Берегиня» - лауреат Міжнародного конкурсу у Йоганнесбурзі (1995 р.), лауреат Міжнародного конкурсу у Пхеньяні (1996 р.).

При театрі «Берегиня» у 1995 році створено один з найвідоміших  дитячих колективів - фольклорний ансамбль «Берегинька» – Лауреат багатьох Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів.

У 1999 році на Всеукраїнському огляді майстрів мистецтв міста Києва вистава театру «Наддніпрянське весілля» визнана найкращим фольклорним дійством серед усіх областей України;  у 2001 році програма «Купальські ігрища» визнана найкращою фольклорною програмою Всеукраїнського огляду майстрів мистецтв та художніх колективів.

У березні 2013 року театр «Берегиня» взяв участь у Днях культури України в Туркменістані у складі урядової делегації на чолі з Міністром культури України.

У грудні 2013 року на запрошення Міністерства культури України, Центру української культури та Товариства «Україна - світ» театр взяв участь у культурно-мистецькій акції для дітей українського зарубіжжя «До Вас їде український Миколай», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, виступивши з виставами в Словаччині, Італії, Австрії та Угорщині.

У 2014 році «Берегиня» брала участь у VII Міжнародному фестивалі музики, мистецтва і фольклору; у ХХIII фестивалі Української культури «Підляська осінь 2014» (Польща, Підляське воєводство).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню